sobota, 24 stycznia 2015

CO, GDZIE, KIEDY #1- Filmowo!

Źródło zdjęcia: weheartit.com

Hej! Postanowiłam od czasu do czasu pisać o wartych uwagi wydarzeniach i premierach w najbliższym czasie. Poniżej parę rzeczy, które mogą Wam umknąć wśród wielu innych nowości.


WYDARZENIA


  1. 5th MyFrenchFilmFestival(16.01-16.02 2015)- odkrycie ostatnich kilku dni. Festiwal filmowy we własnym domu? Proszę bardzo! To wspaniała inicjatywa, dzięki której za darmo obejrzymy nowości kina francuskiego w Internecie. Repertuar obejmuje 10 filmów długometrażowych i 10 krótkometrażowych. Moje typy to film dokumentalny o matematyce, "Wandal" czyli kolejny głos w kwestii młodzieńczego buntu i "Miejsce na ziemi" o fascynacji samotnego fotografa pewną kobietą.

  2. Ferie z Gutek Film w kinie Muranów- co prawda pierwszy tydzień ferii dobiega już końca, ale wciąż macie szansę obejrzeć najnowsze produkcje ( "Dzike historie", "Cuda") czy nadrobić filmowe zaległości za jedyne 11 zł.
  3. XVI OCH! FILM FESTIWAL w Łowiczu(01.02.-27.02. 2015)- zapewne wybiorą się na niego tylko osoby mieszkające w okolicach, jednak wspominam o nim, żeby pokazać, że mniejsze miasta też mogą zrobić świetną imprezę kulturalną. Projekcje to kilkanaście najciekawszych filmów z ostatniego roku. Tematyczna rozpiętość jest duża: czeska komedia("Przeboje i Oldboje"), najnowszy polski kryminał ("Ziarno prawdy")czy nietypowy dramat wojenny("Mandarynki", "Wyspa kukurydzy") to tylko niektóre propozycje. A kiedy znudzi się komuś siedzenie w kinowym fotelu, organizatorzy zapraszają na koncerty. W tym roku wystąpią Skubas, Wojtek Mazolewski Quintet, Katarzyna Groniec, Anna Maria Jopek oraz Phillip Bracken.

FILMYŹródło plakatów: Stopklatka.pl

  1. Ugryź mnie!(02.01.2015)- historia dwojga młodych ludzi, którzy po latach chcą odnowić dawną przyjaźń. Jednak czy to możliwe? I czy w połączeniu z wzajemną fascynacją będą chcieli stworzyć coś więcej? Aby się o tym przekonać musimy wybrać się z Leni i Lazarem w fascynującą podróż.
  2. Disco Polo(27.02.2015)- dzieło, które jeszcze nie miało premiery, a już wszyscy o nim mówią. Motyw filmu Macieja Bochniaka intryguje, nie wiadomo jakie będą efekty. Może on stanowić albo nowe podejście do polskiej komedii, albo totalną katastrofę. W znacznym stopniu zachęca mnie obsada: jest Tomasz Kot, jest Dawid Ogrodnik, więc idę w ciemno!
  3. Gloria(13.03.2015)- światowa premiera odbyła się dwa lata temu(!), teraz polscy widzowie będą mieli okazję zobaczyć nagrodzoną Srebrnym Niedźwiedziem Paulinę Garcię na dużym ekranie. Tytułowa bohaterka to kobieta w średnim wieku, która wieczory spędza na potańcówkach. Jej niezależny świat radykalnie się zmieni, gdy wkroczy do niego mężczyzna. Zapowiada się jako ciekawe, słodko- gorzkie spojrzenie na życie i uczucia ludzi w dojrzałym wieku.

MUZYKA


Laura Marling- Short Movie(23.03.2015)- z zainteresowaniem śledzę przemianę tej młodej brytyjskiej wokalistki o nieskazitelnym głosie. Laura jest z każdą płytą coraz bardziej wyrazista i dojrzała. Nowy album może być sukcesem, czego dowodem są zapowiedzi w postaci singli "Short Movie" i "False Hope".A Wy na co w kulturze obecnie czekacie? 

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

© Cultural Ways
Maira Gall